Sobota: wyniki klasy okręgowej i A Klasy

W sobotę część swoich spotkań rozegrała klasa okręgowa oraz obie grupy A Klasy.

Klasa okręgowa:

Jasion Jasionówka – Puszcza Hajnówka 0:0

Ostatni w tabeli Jasion Jasionówka znowu punktuje. Po ubiegłotygodniowym podziale punktów z Magnatem, tym razem podopieczni Kamila Randzio zremisowali z Puszczą Hajnówką – wiceliderem rozgrywek 0:0.

Wyjściowe składy:

Jasion: Bieńkowski, Zawadzki, Jaromiński T., Kukliński, Małyszko, Wiśniewski, Lewocz, Jaromiński P., Staniszewski, Marczykowski, Węgrzyn

Puszcza: Bondziul – Dotsenko, Ojdana, Stulgis, Grygoruk, Czurakj, Hudoń, Langa, Zawadzki, Bowtruczuk, Lasota

Hetman Tykocin – Narew Choroszcz 3:2

Dużo bramek w Tykocinie. Gospodarze już w 52 minucie prowadzili 3:0, jednak później goście zdołali strzelić dwa gole i wynikiem 3:2 sędzia zakończył spotkanie.

Tur II Bielsk Podlaski – Magnat Juchnowiec Kościelny 4:1

Rezerwy Tura, które zostały wzmocnione na ten mecz piłkarzami pierwszego zespołu (z racji ich pauzy w III lidze) pewnie pokonali u siebie zawodników z Juchnowca 4:1.

Korona Dobrzyniewo Duże – KS UM Krynki 0:0

Bez bramek w Dobrzyniewie. Wyżej w tabeli goście nie znaleźli sposobu na 15. drużynę aktualnych rozgrywek. – Cały mecz biliśmy głową w mur. Zagraliśmy za wolno, za mało dokładnie, a rywale nie oddali strzału – czytamy na profilu Facebookowym LZS Krynki.

KS Grabówka – KS Śniadowo 1:1

Lider z Grabówki pomimo prowadzenia po pierwszych 45 minutach (gola dla gospodarzy strzelił Michał Lul) zremisował z KS Śniadowo 1:1. Bramkę dla gości zdobył Grzegorz Żebrowski.

A Klasa – grupa I:

Piłkawka Białystok – GKS Gródek 0:4

Starcie przedostatniej drużyny z liderem zakończyło się wysokim zwycięstwem tych drugich. Wszystkie gole padły dopiero w drugiej odsłonie meczu, a na listę strzelców wpisali się: Przemysław Doroszko, Damian Owerczuk (x2) oraz Jarosław Artemiuk. Dla zespołu z Gródka było to dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Wyjściowy skład Piłkawki: Filip Pokało – Wojciech Rzepniewski, Marcin Jedliński, Paweł Siemieniuk, Maksymilian Wasiluk, Krystian Drozdowski, Radosław Jarocki, Maciej Łagoda, Bartłomiej Przerwa, Tomasz Sobczyk, Mateusz Wysocki.

A Klasa – grupa II:

Włókniarz Białystok – Polonia Raczki 3:2

Dużo bramek, ale ostatecznie niespodziewanie to gospodarze okazali się lepsi. Włókniarz wygrał 3:2 i zrehabilitował się za jesienną porażkę 0:7.

Grab Janówka – Pasja Kleosin 0:2

Pasja Kleosin nie odpuszcza w walce o awans i po bramkach Krzysztofa Korzunowicza (31 minuta) oraz Łukasza Janczewskiego (65 minuta) pokonuje na wyjeździe Grab Janówka. Dwie asysty zaliczył Jędrzej Woźniel.

Jastrząb Knyszyn – Wissa II Szczuczyn 0:3

Pomimo że w pierwszej połowie padł tylko jeden gol, to ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem rezerw Wissy 3:0. Hat-trickiem popisał się Kamil Karwowski.

Wyjściowy skład Wissy II: Jabłoński – Jaczyński Marcin, Jaczyński Michał, Modzelewski, Łynko, Mieczkowski, Milewski, Polakowski, Marcinkiewicz, Wyszyński, Karwowski.