REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

Klasa okręgowa

Klasa okręgowa nadrabia zaległości. W środę 19. kolejka

W środę 28 kwietnia zostanie rozegrana 19. kolejka klasy okręgowej, która w pierwotnym, marcowym terminie została przełożona.

Po zaledwie trzech dniach wraca klasa okręgowa, tym razem z 19. kolejką. Pierwotnie miała ona zostać rozegrana w marcu, jednak została przełożona w związku z wprowadzonymi jakiś czas temu obostrzeniami w kraju.

Lider z Grabówki po ostatnim remisie z KS Śniadowo tym razem wyjedzie do Białegostoku, gdzie zagra z tamtejszym Piastem. Piast natomiast jest świeżo po pewnym i wysokim zwycięstwie 7:0 z Unią Ciechanowiec. Obie drużyny będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Grabówka – że ich pozycja nie jest dziełem przypadku i bez wątpienia zasługują na awans do IV ligi, a z drugiej strony Piast – podbudowany weekendowym zwycięstwem, który na pewno łatwo nie odda punktów.

Cały czas o awans walczą również Puszcza Hajnówka i Czarni Czarna Białostocka. Obecnie to Ci pierwsi są w lepszej pozycji, jednak póki co nic nie jest rozstrzygnięte. Puszcza po ostatnim bezbramkowymi remisie z ostatnim Jasionem Jasionówka tym razem podejmie u siebie rezerwy Tura Bielsk Podlaski, natomiast Czarni zagrają na wyjeździe z… Jasionem. Rywalizacja o wicelidera może być ciekawa – obecnie między drugą a trzecią lokatą jest pięć punktów przewagi, ale wszystko się może jeszcze wydarzyć. Do końca sezonu zostało sporo spotkań.

W miniony weekend 4 na 9 potyczek Podlaskiej klasy okręgowej zakończyło się podziałem punktów. Trzy razy zwycięsko wychodzili gospodarze, zaś dwa razy – goście.

Wszystkie mecze 19. kolejki:

Magnat Juchnowiec Kościelny – Bocian Boćki, 28 kwietnia, 17:30
Narew Choroszcz – KS UM Krynki, 28 kwietnia, 17:30
Orlęta Czyżew – KS Śniadowo, 28 kwietnia, 17:30
Pomorzanka Sejny – Korona Dobrzyniewo Duże, 28 kwietnia, 17:30
Puszcza Hajnówka – Tur II Bielsk Podlaski, 28 kwietnia, 17:30
Jasion Jasionówka – Czarni Czarna Białostocka, 28 kwietnia, 17:30
Kora Korycin – Unia Ciechanowiec, 28 kwietnia, 17:30
Piast Białystok – KS Grabówka 28 kwietnia, 20:30
Rudnia Zabłudów – Hetman Tykocin 0:0 (mecz rozegrany 21 kwietnia)

Kliknij aby skomentować artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej z działu: Klasa okręgowa