REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

Klasa okręgowa

Klasa okręgowa: dawno nie było tylu goli

W długi weekend majowy odbyła się 25. kolejka Podlaskiej klasy okręgowej. Sprawdź wszystkie wyniki!

Wyniki 25. kolejki klasy okręgowej:

Jasion Jasionówka – Pomorzanka Sejny 0:5

Ostatni w tabeli Jasion nie dał rady wyżej notowanej Pomorzance i na własnym obiekcie stracił aż pięć bramek. Drużyna z Jasionówki w dalszym ciągu ma tylko jedno zwycięstwo w tym sezonie.

KS Grabówka – Bocian Boćki 3:0

Lider z Grabówki nie zmniejsza przewagi nad resztą stawką ligi, tym razem pokonując Bocian Boćki 3:0. Pierwsza bramka padła w pierwszej połowie, natomiast dwie kolejne już w drugiej odsłonie meczu.

KS Śniadowo – Korona Dobrzyniewo Duże 8:0

Bezlitośni byli dzisiaj piłkarze KS Śniadowo strzelając osiem goli i pokazując różnicę między drużynami. Do siatki trafiali: Bialuk x2, Mleczek x2, G. Żebrowski x2, Bargielski. Jeden gol padł po samobójczym trafieniu piłkarza Korony.

KS Śniadowo – wyjściowy skład: Wysocki – K.Żebrowski, Skarzyński, Kopeć, Bargielski – Godlewski, G. Żebrowski, Choiński – Bialuk, Mleczek, Kotowski

LZS Krynki – Tur II Bielsk Podlaski 4:0

Wysoka wygrana piłkarzy z Krynek, którzy ostatnio zaprezentowali swoje nowe koszulki – dzisiaj jednak ze względu na kolory trykotów gości, LZS wystąpił jeszcze w swoich starych strojach. Otwarcie wyniku nastąpiło już w pierwszym kwadransie (strzelcem Krystian Taudul), a od 23 minuty rezerwy Tura grały w osłabieniu (dwie żółte kartki jednego z graczy). Mimo to przyjezdni mieli kilka okazji na wyrównanie. Wynik zmienił się dopiero drugiej połowie, w 48 minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Taudul, a następnie do siatki rywala trafiali Łukasz Szymanowicz i Piotr Sewastianowicz (oboje LZS).

Magnat Juchnowiec Kościelny – Hetman Tykocin 2:0

Po remisie 2:2 w rundzie jesiennej w spotkaniu między tymi drużynami, tym razem górą z rywalizacji wyszli piłkarze Magnata, którzy wygrywając 2:0 zgarnęli 3 punkty do ligowej tabeli.

Orlęta Czyżew – Unia Ciechanowiec 1:3

Do przerwy goście prowadzili 1:0 i tak naprawdę wszystko jeszcze mogło się zdarzyć. W drugiej połowie jednak zobaczyliśmy większą skuteczność i kolejne trzy gole – jeden dla gospodarzy i dwa dla gości. Wynik końcowy to 1:3, a dla drużyny z Ciechanowca bramki zdobywali: Arkadiusz Kowalczuk, Rafał Pampuch z rzutu karnego i Piotr Kaczorowski.

Puszcza Hajnówka – Rudnia Zabłudów 4:1

– Wynik wysoki, ale nie oddaje tego co działo się na boisku. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0 po błędzie w rozegraniu piłki w obronie. Gramy jednak dobrze w dalszej części gry i nie wykorzystujemy doskonałej sytuacji na wyrównanie. Na początku drugiej połowy groźnie wyglądających kontuzji głów (po zderzeniu) doznają dwaj piłkarze z Puszczy i Rudni .W grze nastąpiła 6-minutowa przerwa, po której Rudnia przez kilka minut nie mogła się odnaleźć na boisku. Niestety w 77 minucie Hajnówka ponownie wychodzi na prowadzenie. Do końca meczu Rudnia dążyła do wyrównania i w 86 minucie była temu bliska. Sebastian Danilczuk z bliska nie trafił w światło bramki. Sędzia doliczył 8 minut. Rudnia chcąc wyrównać odkryła się. Niestety nadzialiśmy się na 2 kontry w ostatnich minutach i przegrywamy 4:1 – czytamy na Facebookowym profilu Rudni Zabłudów.

Bramki dla Puszczy: Dotsenko, Stulgis, Lasota (x2)

Wyjściowe składy:

Rudnia: Krasnopolski – Sadowski, Perkowski, Kulikowski, Jarmoszko – Klepacki – Iwanicki, Purta, Danilczuk – Duk, Czurak

Puszcza: Bondziul – Kicel, Ojdana, Wilczko, Stulgis – Grygoruk, Hudoń, Langa, Zawadzki – Bowtruczuk – Dotsenko

Aktualizacja 03.05.2021

Kora Korycin – Piast Białystok 2:1

Piast Białystok po porażce w środku tygodnia z KS Grabówka tym razem uległ na wyjeździe z Korą 1:2. Dla drużyny z Korycina była to piąta wygrana w sezonie, dzięki której przeskoczyli na 16 miejsce.

Piast Białystok – wyjściowy skład: Słota – Kulfan, Cichoń, Augustynowicz – Kateusz, Narewski – Klejno, Borzym, Wiśniewski – Wojno, Felski

Ostatni mecz ten kolejki: Narew Choroszcz – Czarni Czarna Białostocka zostanie rozegrany 18 maja.