REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

IV liga

Sobota w IV lidze: dużo goli, nowy lider, jeden mecz przełożony

Ciekawe sobotnie popołudnie w Podlaskiej IV lidze – 10 bramek w dwóch meczach, zmiana lidera, a także jedno przełożone spotkanie.

Hetman Białystok – MOSP Białystok 1:1

Rozgrywany wcześnie, bo o godzinie 11:00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ulicy Słonecznej w Białymstoku mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla zespołu gości zdobył Michał Kapla.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Wissa Szczuczyn 0:4

Ostatni w tabeli Dąb gościł u siebie Wissę, czyli drużynę walczącą w tym sezonie o awans do III ligi. Przyjezdni pewnie wygrali 4:0 i wskoczyli na fotel lidera, spychając na drugie miejsce Tura Bielsk Podlaski, który w ten weekend pauzuje.

Sparta 1951 Szepietowo – Sokół 1946 Sokółka 5:1 (1:0)
1:0 Piotr Faszczewski 13′
2:0 Jakub Judzicki 74′
3:0 Jakub Konon 80′
3:1 zawodnik gości 83′
4:1 Paweł Brokowski 86′
5:1 Maciej Walendziewski 90′

Druga już z rzędu wysoka przegrana piłkarzy z Sokółki. Tym razem ulegli oni na wyjeździe 1:5 ze Spartą 1951 Szepietowo.

Wyjściowy skład Sparty: Paweł Rakowiecki – Patryk Margol, Damian Decewicz, Kamil Purta, Dominik Betko – Paweł Judzucki, Piotr Faszczewski – Paweł Bańkowski, Paweł Brokowski – Arkadiusz Wojno, Jakub Konon

Tak po zwycięstwie cieszyli się gospodarze:

Wigry II Suwałki – Orzeł Kolno 0:1

Orzęł Kolno pokonał w wyjazdowym meczu rezerwy Wigier Suwałki i awansował na 10 miejsce w tabeli.

ŁKS 1926 Łomża – Sparta Augustów – mecz przełożony

W sobotę Podlaski Związek Piłki Nożnej poinformował, że czterech zawodników Sparty ma objawy Covid-19. Po zweryfikowaniu dokumentacji medycznej zostanie ustalony nowy termin tego spotkania.

Jutro grają:

Krypnianka Krypno – Cresovia Siemiatycze, 25 kwietnia, 14:00
MKS Mielnik – Promień Mońki, 25 kwietnia, 15:00
KS Michałowo – Warmia Grajewo, 25 kwietnia, 16:00

Aktualna tabela – IV liga:

LP / DrużynaMWRPPkt
1Wissa Szczuczyn24193260
2Tur Bielsk Podlaski23185059
3Promień Mońki24175256
4ŁKS 1926 Łomża22152547
5Warmia Grajewo23136445
6KS Michałowo21121837
7Krypnianka Krypno241111234
8Hetman Białystok231031033
9Orzeł Kolno24841228
9Sparta 1951 Szepietowo23911328
11Sokół 1946 Sokółka23731324
12MOSP Białystok23651223
13Cresovia Siemiatycze23491021
14Sparta Augustów23621520
15Wigry II Suwałki24611719
16MKS Mielnik23511716
17Dąb Dąbrowa Białostocka23421714

Fot.: Wissa Szczuczyn (Facebook)

Kliknij aby skomentować artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej z działu: IV liga