REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

III liga

III liga: zwycięstwo Olimpii i Wasilkowa. Komplet wyników 24. kolejki

W sobotę swoje mecze rozgrywała III liga, a zwycięstwo odniosły KS Wasilków oraz Olimpia Zambrów.

Jagiellonia II Białystok – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2

Pierwszy gol padł w 56 minucie. Zawodnik gości wykorzystał zamieszanie w polu karnym, otwierając wynik spotkania. Na odpowiedź długo nie było trzeba czekać, bo już dwie minuty później Maciej Twarowski strzelił na 1:1. Niestety przyjezdni w 67 minucie wyszli na prowadzenie i wynik 1:2 został już do końca spotkania.

Bramki: Maciej Twarowski 57′ – Sebastian Cuch 56′, Szymon Kuźma 66′

Wyjściowy skład żółto-czerwonych: Węglarz – Żarejko, Kosikowski, Majsterek, Płoszkiewicz, Huczko, Bayer, Orpik, Sakowicz, Karpiński, Twarowski.

RKS Radomsko – Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0

W smutnych nastrojach do domu będą wracać piłkarze Ruchu, którzy ulegli na wyjeździe z RKS-em Radomsko 4:0. Po tym spotkaniu podopieczni Artura Woronieckiego do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze tracą już 12 punktów.

Bramki: Bartosz Machaj 45′, Mateusz Szela 53′, Filip Krupa 82′, Kamil Augustyn 88′

Wyjściowy skład Ruchu: Osuch – Domański, Grzybowski, Stankiewicz, Klepacki, Bućko, Hryszko, Steć, Łukaszczyk, Jackiewicz, Grochowski.

Olimpia Zambrów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:2

Mecz rozpoczęty z 15-minutowym opóźnieniem, ale zakończony cennym zwycięstwem 4:2. Pomimo, że to goście jako pierwsi strzelili bramkę w tym spotkaniu to trzy punkty zdecydowanie należały się Olimpii. Po dwie bramki dla gospodarzy zaliczyli Kamil Zalewski oraz Daniel Kraska. Łatwo nie będzie, ale zambrowianie cały czas mają realne szanse na utrzymanie się w lidze.

Bramki: Kamil Zalewski 45′, 90′, Daniel Kraska 80′, 84′ – Krystian Mroczek 25′, Patryk Jakubczyk 65′ (rzut karny)

Wyjściowy skład Olimpii: Taudul – Shibata, Ciborowski, Głowicki, Zalewski, Paczkowski, Jastrzębski, Tomkiewicz, Gołaszewski, Bruno, Łydkowski.

KS Wasilków – Huragan Morąg 2:0

Drużyna z Wasilkowa wykorzystała swoje okazje i pewnie wygrała z Huraganem Morąg 2:0, jednocześnie zmniejszając stratę do przedostatniego miejsca (do ekipy z Morąga właśnie) do trzech punktów.

Bramki: Grzegorz Makal 8′, Jakub Jakimiuk 77′