REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

III liga

III liga: Olimpia i KS Wasilków bez punktów

Niestety w dwóch pozostałych meczach III ligi z udziałem podlaskich drużyn zarówno Olimpia Zambrów jak i KS Wasilków musiały uznać wyższość swoich rywali.

GKS Wikielec – Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
1:0 Michał Kacperek 25′
1:1 Kamil Zalewski 61′ rzut karny
2:1 Michał Jankowski 69′ rzut karny

Było to spotkanie pomiędzy 16 a 19 drużyną w tabeli, ale to drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego jest wyżej notowana. Piłka do siatki po raz pierwszy trafiła w 25 minucie i od tego momentu było 1:0 dla gospodarzy. Zambrowianie zdołali wyrównać w 61 minucie z rzutu karnego. Niestety, decydująca bramka padła 8 minut później i również z jedenastego metra. Wówczas Michał Jankowski ustalił wynik spotkania na 2:1 (karny został powtórzony ze względu na zbyt szybkie wyjście golkipera Olimpii z linii bramkowej, a warto zaznaczyć że pierwsza próba została obroniona).

25 kwietnia (niedziela) Olimpia Zambrów zmierzy się na wyjeździe z Bronią Radom. Podopieczni Tomasza Kulhawika są obecnie na 19 pozycji w tabeli, a do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze tracą 9 oczek.

Concordia Elbląg – KS Wasilków 1:0 (0:0)
1:0 Jakub Bojas 71′

Dzielna walka nie wystarczyła. Drużyna z Wasilkowa po weekendowym zwycięstwie i bojowych nastrojach tym razem uległa w Elblągu z tamtejszą Concordią 1:0. Jedyna bramka w spotkaniu padła dopiero w 71 minucie. KS Wasilków po 25. meczach ma 14 punktów, a w sobotę zmierzy się u siebie z KS Kutno.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ruch Wysokie Mazowieckie przegrywa z Lechią

Jagiellonia II Białystok pauzowała.

Aktualna tabela III ligi:

LP / DrużynaMWRPPkt
1Pogoń Grodzisk Mazowiecki26202462
2Legionovia Legionowo26147549
2Świt Nowy Dwór Mazowiecki26154749
4Unia Skierniewice26143945
5KS Kutno271341043
5Znicz Biała Piska26127743
7Polonia Warszawa26126842
8Jagiellonia II Białystok26125941
9Błonianka Błonie271241140
9Legia II Warszawa261241040
9Pelikan Łowicz27117940
12Sokół Aleksandrów Łódzki27109839
13Lechia Tomaszów Mazowiecki271141237
14GKS Wikielec261051135
15RKS Radomsko27971134
15Ursus Warszawa261041234
17Broń Radom27961233
18Concordia Elbląg27871231
19Olimpia Zambrów27741625
20Ruch Wysokie Mazowieckie27491421
21Huragan Morąg273101419
22KS Wasilków27422114

fot. klatka video Facebook GKS Wikielec

Kliknij aby skomentować artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej z działu: III liga