REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

III liga

Gol w 9 sekundzie. Zwycięstwa Ruchu i Olimpii, pięć bramek w Białymstoku

Sześć punktów na cztery mecze – tak przedstawia się bilans po sobotnich spotkaniach podlaskich trzecioligowców.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Broń Radom 1:0 (0:0)
1:0 Tomasz Porębski 65′

Po ostatnich wysokich porażkach, czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Kamila Jackiewicza, którzy po trafieniu do siatki Tomasza Porębskiego pokonali Broń Radom 1:0. Były to ich pierwsze punkty ligowe od remisu z Błonianką Błonie 10 kwietnia.

Wyjściowy skład Ruchu: Paweł Rabin – Michał Dawidowicz, Tomasz Porębski, Kacper Skibko, Michał Steć, Kamil Jackiewicz, Michał Grochowski, Michał Domański, Daniel Łukaszczyk, Łukasz Grzybowski, Wojciech Kuriata

Radość Ruchu po meczu:


Jagiellonia II Białystok – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:3 (2:2)
0:1 Jean Franco Sarmiento 1′
1:1 Maciej Bortniczuk 10′
2:1 Maciej Bortniczuk 25′
2:2 Jean Franco Sarmiento 35′
2:3 Damian Jaroń 54′

Pechowo to spotkanie rozpoczęło się dla rezerw Jagiellonii, bo już w pierwszych sekundach od gwizdka sędziego goście wbili piłkę do siatki. Straty udało się odrobić i po dwóch bramkach Macieja Bortniczuka Jagiellonia II wyszła na prowadzenie, jednak jeszcze w pierwszej połowie spotkania Pogoń zdołała doprowadzić do remisu. Ostateczny cios i bramkę ustalającą wynik końcowy goście zadali w 54 minucie. Wówczas bramkarza Jagi pokonał Damian Jaroń. Najlepszy podlaski trzecioligowiec po tej kolejce zajmuje 7 miejsce w tabeli.

Jagiellonia II: Gostomski – Czerech, Kosikowski (62′ Kapica), Płoszkiewicz, Majsterek (67′ Wasilewski), Huczko, Bayer, Matus, Matras, Bortniczuk (67′ Chmielewski), Twarowski.

Ursus Warszawa – KS Wasilków 3:1 (1:1)
0:1 Damian Zubowski 9′
1:1 Paweł Tarnowski 22′
2:1 Mateusz Muszyński 70′
3:1 Patryk Kamiński 90′ rzut karny

Nie udał się wyjazd drużyny z Wasilkowa do stolicy. Mecz zaczął się doskonale, ponieważ ekipa z Podlasia już w 9 minucie prowadziła. Dosyć szybko, bo w 22 minucie do wyrównania doprowadził były zawodnik między innymi Jagiellonii Białystok – Paweł Tarnowski. Taki wynik utrzymywał się aż do 70 minuty. Wówczas na 2:1 dla gospodarzy podwyższył Mateusz Muszyński, a kilka chwil przed końcem meczu Patryk Kamiński wykorzystał rzut karny i było 3:1.

Olimpia Zambrów – Concordia Elbląg 2:1 (1:0)
1:0 Kamil Zalewski 1′
2:0 Kamil Zalewski 88′
2:1 Niels Willems 90′

Mecz, w którym bramki padały na początku i pod koniec spotkania. Olimpia zaliczyła perfekcyjny start, obejmując prowadzenie w… 9 sekundzie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Zalewski, który w 88 minucie podwyższył stan rywalizacji na 2:0. W 93 minucie goście zdobyli honorową bramkę i z wynikiem 2:1 sędzia zakończył spotkanie.

Wyjściowy skład Olimpii: Taudul – Shibata, Ciborowski, Zalewski, Tomkiewicz, Monir, Malinowski, Gołaszewski, Kraska, Wyszomierski, Łydkowski

Pozostałe wyniki 27. kolejki III ligi:

Znicz Biała Piska – Polonia Warszawa 3:0
Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 5:3
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:0
GKS Wikielec – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pelikan Łowicz 1:0
RKS Radomsko – Huragan Morąg 2:2
KS Kutno – Błonianka Błonie 1:0

Aktualna tabela:

LP / DrużynaMWRPPkt
1Pogoń Grodzisk Mazowiecki26202462
2Legionovia Legionowo26147549
2Świt Nowy Dwór Mazowiecki26154749
4Unia Skierniewice26143945
5KS Kutno271341043
5Znicz Biała Piska26127743
7Polonia Warszawa26126842
8Jagiellonia II Białystok26125941
9Błonianka Błonie271241140
9Legia II Warszawa261241040
9Pelikan Łowicz27117940
12Sokół Aleksandrów Łódzki27109839
13Lechia Tomaszów Mazowiecki271141237
14GKS Wikielec261051135
15RKS Radomsko27971134
15Ursus Warszawa261041234
17Broń Radom27961233
18Concordia Elbląg27871231
19Olimpia Zambrów27741625
20Ruch Wysokie Mazowieckie27491421
21Huragan Morąg273101419
22KS Wasilków27422114

fot.: Olimpia Zambrów

Kliknij aby skomentować artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej z działu: III liga