REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

II liga

II liga: z wiceliderem na wyjeździe

Już dzisiaj Wigry Suwałki rozegrają wyjazdowe spotkanie z wiceliderem rozgrywek – Chojniczanką Chojnice.

Gospodarze z Chojnic z 53 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale mają rozegranych do tej pory 27 spotkań. Dla porównania biało-niebiescy są na 4 miejscu i mają 49 punktów nazbieranych w 26 meczach. Poprzedni pojedynek obydwu drużyn, który jesienią został rozegrany w Suwałkach zakończył się bezbramkowym remisem. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w piątek, a początek spotkania o godzinie 19:30. Bardzo ważne i istotne starcie, w przypadku zwycięstwa Wigry mogą w znacznym stopniu przybliżyć się do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do I ligi.

Podopieczni Dawida Szulczka są w gazie – ich ostatnie trzy spotkania zakończyły się wygraną, a w poprzedni weekend rozgromili Bytovię Bytów aż 4:1. Chojniczanka z kolei jest po dwóch zwycięstwach z rzędu (2:0 z KKS 1925 Kalisz i 6:0 z rezerwami Śląska Wrocław).

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki, 23.04.2021 (piątek), godzina 19:30

Tak się przedstawia aktualna sytuacja w tabeli II ligi:

LP / DrużynaMWRPPkt
1Górnik Polkowice27194461
2Chojniczanka Chojnice30177658
3GKS Katowice27182756
4Wigry Suwałki29166754
5Skra Częstochowa301441246
6KKS 1925 Kalisz291431245
7Stal Rzeszów291271043
8Garbarnia Kraków281261042
8Śląsk II Wrocław291261142
10Sokół Ostróda301231539
11Motor Lublin29911938
12Pogoń Siedlce291161236
13Hutnik Kraków301041634
14Znicz Pruszków28961333
15Bytovia Bytów29781429
15Błękitni Stargard29781429
17Lech II Poznań29761627
18Olimpia Elbląg29681526
18Olimpia Grudziądz28751626

fot.: Facebook Wigier

Kliknij aby skomentować artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej z działu: II liga