REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

II liga

II liga: Chojniczanka – Wigry 1:1

Wigry Suwałki zremisowały w wyjazdowym meczu z wiceliderem Chojniczanką Chojnice 1:1.

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 1:1 (1:1)
0:1 Cezary Sauczek 10′
1:1 Marcin Grolik 43′

Mecz dwóch drużyn walczących o awans do I ligi zakończył się podziałem punktów. Wigry Suwałki po raz kolejny nie przegrały, a punkt zdobyty w Chojnicach trzeba szanować.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 10 minucie, kiedy to po podaniu Bartłomieja Babiarza, golkipera gospodarzy po strzale lobem pokonał Cezary Sauczek. Od tego momentu Chojniczanka nieco przycisnęła, szukając akcjami kombinacyjnymi sytuacji do wyrównania. Ta sztuka udała im się w dopiero w 43 minucie, kiedy to po rzucie wolnym piłka trafiła w mur. Do futbolówki podbiegł Mudra, który mocnym strzałem skierował piłkę w kierunku bramki Wigier. Stojący między słupkami Hieronim Zoch poradził sobie z tym strzałem, jednak dobitka Marcina Grolika została już zamieniona na gol. W drugiej części spotkania piłkarze Dawida Szulczka mieli okres przewagi i kilka sytuacji, które można było zamienić na bramkę – niestety to nie udało się. Spotkanie zakończyło się cennym remisem 1:1.

Wigry Suwałki po 29. kolejkach są na czwartej pozycji, która gwarantuje grę w barażach o awans. Do miejsca premiowanego awansem bezpośrednim suwalczanie zaś tracą sześć punktów.

Następny mecz biało-niebiescy zagrają u siebie z szóstą Stalą Rzeszów. Do końca sezonu zostało 9 kolejek.

Chojniczanka: Paweł Sokół – Michał Sacharuk (88′ Marcin Kurs), Marcin Grolik, Peter Klescik, Jan Mudra – Mateusz Klichowicz (81′ Sergiy Napolov), Maciej Kona (81′ Michał Grobelny), Artur Golański, Tomasz Mikołajczak (88′ Olaf Nowak), Adam Ryczkowski – Szymon Skrzypczak

Wigry: Hieronim Zoch – Michał Orzechowski, Adrian Piekarski, Rafał Grzelak, Daniel Liszka (81′ Paweł Gierach) – Denis Gojko, Wojciech Kamiński, Patryk Mularczyk (90′ Patryk Czułowski), Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek – Kacper Wełniak (65′ Michał Żebrakowski)

żółte kartki: Sacharuk, Klichowicz, Mikołajczak – Babiarz, Orzechowski, Sauczek

sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin)