REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

Ekstraklasa

Stracony gol w 96 minucie i remis Jagiellonii

Jagiellonia Białystok zremisowała w niedzielę na wyjeździe z Wisłą Płock 2:2. Żółto-czerwoni prowadzili dwiema bramkami, ale gol stracony w 96 minucie pozbawił ich trzech punktów.

Rafał Grzyb (trener Jagiellonii): Komentarz do tego spotkania będzie zbędny, za dużo nie ma co tu opowiadać. Jesteśmy bardzo mocno niezadowoleni z tego wyniku, bo można powiedzieć, że podarowaliśmy przeciwnikowi dwie bramki. Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą, to my dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, to my stwarzaliśmy sytuacje. W drugiej troszeczkę role się zmieniły. To Wisła bardziej napierała, my z kolei odgrażaliśmy się kontratakami, z których nic nie wynikało. Poza jedną bramką Imaza, gdzie był minimalny spalony. My jako tak doświadczona drużyna nie możemy sobie pozwolić na stratę takich bramek. Myślę, że błąd młodego bramkarza Xaviera Dziekońskiego spowodował, że napędziliśmy przeciwników, bo gdyby nie ta sytuacja, myślę, że schodzilibyśmy z boiska z trzema punktami a tak jest ogromny niedosyt i żeby nie nazywać rzeczy po imieniu… na tym zakończę.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)
0:1 Jesus Imaz 35′
0:2 Bartosz Bida 61′
1:2 Mateusz Szwoch 78′
2:2 Alan Uryga 90+6′

Wisła: Krzysztof Kamiński – Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Angel Garcia – Dawid Kocyła (77′ Piotr Pyrdoł), Damian Rasak, Filip Leśniak (63′ Cillian Sheridan), Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (75′ Giorgi Merebaszwili) – Patryk Tuszyński

Jagiellonia: Xavier Dziekoński – Kris Twardek, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Bartłomiej Wdowik – Maciej Makuszewski (67′ Tomas Prikryl), Taras Romanczuk (81′ Ariel Borysiuk), 26. Martin Pospisil (90′ Myrosław Mazur), Jesus Imaz, Bartosz Bida (66′ Konrad Wrzesiński) – Jakov Puljić (90′ Maciej Bortniczuk)

Żółte kartki: Rasak, Rzeźniczak – Tiru, Wrzesiński