REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

Ekstraklasa

Ekstraklasa: Jagiellonia – Stal 3:3

Kiepski scenariusz został powtórzony. Podopieczni Rafała Grzyba zremisowali w Białymstoku ze Stalą Mielec, tracąc bramkę na 3:3 w 95 minucie.

Żółto-czerwoni szybko, bo już w trzeciej minucie objęli prowadzenie za sprawą Bogdana Tiru, który udanie wykorzystał dośrodkowanie Martina Pospisila. W 12 minucie było już 2:0 dla Jagi, a na listę strzelców wpisał się tym razem Tomas Prikryl. Niestety w 18 minucie padł gol dla gości, a niekryty w polu karnym Jonathan de Amo pewnie pokonał Xaviera Dziekońskiego. Z wynikiem 2:1 piłkarze schodzili do szatni, a nastroje wśród białostockiej drużyny były dobre. Wszystko zaczęło się jednak psuć w drugiej połowie. W 68 minucie został podyktowany rzut karny dla Stali, który został wykorzystany przez Macieja Domańskiego. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 3:2 dla gospodarzy podwyższył ponownie Bogdan Tiru, który raz jeszcze bez wahania wykorzystał dośrodkowanie kolegi z drużyny i strzałem z główki umieścił futbolówkę w siatce. Niestety Jagiellonia Białystok drugi mecz z rzędu praktycznie rzutem na taśmę straciła bramkę pozbawiającą szans na zwycięstwo. Tym razem w 95 minucie – Mateusz Mak wyrównał stan meczu na 3:3, a sędzia zaraz po tym zakończył spotkanie.

Jagiellonia Białystok – Stal Mielec 3:3 (2:1)
1:0 Bogdan Tiru 3′
2:0 Tomas Prikryl 12′
2:1 Jonathan de Amo 18′
2:2 Maciej Domański 68′ rzut karny
3:2 Bogdan Tiru 85′
3:3 Mateusz Mak 90+5′

Jagiellonia: Xavier Dziekoński – Kris Twardek (46′ Bartosz Bida), Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Godfrey Stephen – Maciej Makuszewski (63′ Konrad Wrzesiński), Bartosz Kwiecień (63′ Jakov Puljić), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Tomas Prikryl – Jesus Imaz

Stal: Rafał Strączek – Albin Granlund (58′ Robert Dadok), Jonathan de Amo (74′ Mateusz Żyro), Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger – Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Urbańczyk, Maciej Domański – Maciej Jankowski (46′ Łukasz Zjawiński, 86′ Mateusz Mak), Andreja Prokić (58′ Petteri Forsell)