Pasja Kleosin lepsza od lidera. Wyniki obu grup A Klasy.

19. kolejka obu grup Podlaskiej A Klasy została zakończona. W najciekawszym starciu Pasja Kleosin okazała się minimalnie lepsza od GKS Stawiski.

A Klasa, grupa I, 19. kolejka

Iskra Wyszki – Husar Nurzec 2:3

5 goli, 9 doliczonych minut w drugiej połowie i czerwona kartka dla zawodnika z Nurca w 90 minucie. Ostatecznie to goście wygrali, a wszystkie bramki padały w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisywali się: Niewiński (x2, Iskra), Sadowski, Miler, Żornaczuk (cała trójka Husar).

Kolejarz Czeremcha – GKS Gródek 0:5

Jednostronna strzelanina, która rozpoczęła się już w 7 minucie. Bramki zdobywali: Dawid Andruszko, Damian Owerczuk (x2), Tomasz Owerczuk i Daniel Owerczuk.

Piłkawka Białystok – Cresovia II Siemiatycze 1:1

Jako pierwsi gola zdobyły rezerwy Cresovii. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego gospodarzom udało się jednak doprowadzić do wyrównania. Gola dla Piłkawki zdobył Damian Makowski. – Remis 1:1 to uczciwy wynik patrząc na przebieg całego spotkania – czytamy na Facebookowym profilu białostoczan.

Turośnianka Turośń Kościelna – Żubr Drohiczyn 3:1

Drużyna Żubra już na początku spotkania objęła prowadzenie. Turośnianka jednak nie poddała się, czego efektem były aż trzy bramki. Gole dla gospodarzy padały po strzałach Tomczuka i Średzińskiego, natomiast jedna po samobójczym trafieniu.

KS Sokoły – Znicz Suraż 0:3

Dobra gra Znicza, szybkie bramki w 10 i 20 minucie, a ostateczny cios padł na początku drugiej połowy z rzutu karnego. Efekt? Drugie zwycięstwo w tym sezonie piłkarzy z Suraża.

Pogoń Łapy – Pionier Brańsk 3:1

Dobra gra z obu stron i pomimo że to Pogoń jako pierwsza strzeliła bramkę (z rzutu karnego), to Pionier walczył dalej. Gospodarze jednak są w gazie i pokazali to w drugiej połowie najpierw podwyższając wynik na 2:0 strzałem z dystansu, a następnie wykorzystując kontratak na 3:0. Goście honorową bramkę zdobyli w 89 minucie. Strzelcy: Michno (x2), Górski (oboje Pogoń) oraz Tomasz Kostrzyński (Pionier).

– Cieszy kolejne zwycięstwo, jednak martwi styl w jakim je osiągnęliśmy. Za dużo było nerwowości w naszej grze obronnej. Pierwsza połowa to ambitna postawa drużyny i dobra gra Pioniera, w drugiej to jednak my mieliśmy ten mecz pod kontrolą i w pełni zasłużenie strzeliliśmy trzy bramki – powiedział po meczu trener Pogoni, Paweł Kul (cyt. FB Pogoń Łapy).

Pogoń Łapy – skład: Łapiński H. – Kul D., Porowski (62′ Rydzewski), Łupiński (40′ Chodorowski) Tomaszewski (50′ Komar J.), Wiński (75′ Mierzwiński ), Ożarowski (46′ Górski) Kul Ł., Zieliński (60′ Kulwicki K.), Michno, Kułakowski

Pauza: Iskra Narew

A Klasa, grupa II, 19. kolejka

Jastrząb Knyszyn – KS II Wasilków 2:1

Drugie z rzędu zwycięstwo Jastrzębia Knyszyn (w środę pokonali oni Pogranicze Kuźnica). Bramki dla gospodarzy zdobyli Krystian Czerech i Adrian Kaczyński.

GKS 984 Rutki – Biebrza Goniądz 5:2

Do przerwy było 2:2, jednak w drugiej połowie zespół z Rutek pokazał, że cały czas nie odpuszcza w kwestii awansu, strzelając kolejne trzy gole. Bramki zdobywali: Ciborowski, Gosiewski, Trzaska (rzut karny), Rzędzian, Grądzki (wszyscy GKS 1984 Rutki) oraz Paweł Dekarz (x2, Biebrza).

GKS 1984 Rutki – skład wyjściowy: Modzelewski – Gosiewski, Fedorchuk, Kotowski, Żukowski – Wyszomirski, Gosiewski – Laskowski, Chrostowski, Kotowski Jr – Ciborowski

Radość piłkarzy po meczu:

Wissa II Szczuczyn – Grab Janówka 5:1

– Mecz był jednostronnym widowiskiem z dużą przewagą w grze naszej drużyny. Wynik mógłby być bardziej okazalszy, gdyby nasi zawodnicy wykorzystali wszystkie stwarzane przez siebie sytuacje strzeleckie – pisze Wissa Szczuczyn na swoim Facebooku. Gole dla gospodarzy strzelali: Wyszyński, Jabłoński (rzut karny), Marcinkiewicz, Konopka i Trambecki.

Wissa II Szczuczyn – skład wyjściowy: Jabłoński, Jaczyński, Ruszczyk, Marcinkiewicz (52′ Mieczkowski), Modzelewski (74′ Cymkowski), Wyszyński (46′ Konopka), Łynko (70′ Brzostowski) Marcinkiewicz E., Polakowski, Trambecki (76′ Załuska), Karwowski (80’Danowski)

Pasja Kleosin – GKS Stawiski 1:0

Pasja Kleosin wygrała w jednym z najciekawszym spotkań tego weekendu w niższych ligach Podlaskich, pokonując lidera grupy GKS Stawiski. Jedyna bramka padła już w trzeciej minucie spotkania (gol samobójczy). Dla zespołu ze Stawisk, który obecnie ma 7 punktów przewagi nad drugą Pasją, była to druga porażka w sezonie.

Pogranicze Kuźnica – Włókniarz Białystok 2:1

Mecz rozgrywany w piątkowy wieczór, przy sztucznym oświetleniu na boisku bocznym w Sokółce (ze sztuczną murawą). Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Włókniarz w 18 minucie. Gospodarze odpowiedzieli w 42 minucie doprowadzając do wyrównania (gol Wojciecha Wąsowicza), a wynik na 2:1 ustalił w 62 minucie Paweł Stelmaszek.

Sudovia Szudziałowo – Supraślanka Supraśl 4:0

Pierwszy mecz na wiosnę w Szudziałowie zakończył się wysoką wygraną gospodarzy.

Pauza: Polonia Raczki