REDAKCJA@PODLASKIFUTBOL.PL

A Klasa

A Klasa: lider powiększa przewagę, więcej chętnych na awans [GRUPA II]

W środę została rozegrana 16. kolejka A Klasy (grupa II). Sprawdź wszystkie wyniki.

GKS 1984 Rutki – Pasja Kleosin 3:1

Najciekawszy mecz minionej kolejki. GKS dzięki wygranej nad wiceliderem wskoczył na trzecie miejsce w tabeli (spychając pauzującą Biebrzę Goniądz) i coraz śmielej zmierza do miejsca, które daje awans do okręgówki. Dużo walki z obu stron, dużo też niewykorzystanych sytuacji.

Bramki: Adrian Laskowski (11′, 74′), Marcin Gosiewski 63′ – Przemysław Makarewicz 46′

Skład GKS’u 1984 Rutki: P. Modzelewski – H. Kowalewski (S. Dzieniszewski 60′), D. Kotowski, D. Kurpiewski (M. Fedorchuk 68′), M. Gosiewski (Ł. Żukowski 81′) – D. Wyszomirski (J. Dzieniszewski 78′), K. Gosiewski – A. Chrostowski – D. Kotowski Jr. (K. Urbański 88′), A. Laskowski – P. Ciborowski (Ł. Trzaska 60′)

KS II Wasilków – Wissa II Szczuczyn 0:0

Mecz rezerw i jednocześnie sąsiadów w tabeli zakończył się bezbramkowym remisem. Drużyna z Wasilkowa ma teraz 21 punktów na swoim koncie, zaś rezerwy ze Szczuczyna o jedno oczko mniej.

Włókniarz Białystok – Supraślanka Supraśl 2:1

Mecz drużyn z dołu tabeli. Ostatnia Supraślanka poniosła dziesiątką porażkę (na 14 rozegranych spotkań). Dla Włókniarza była to piąta wygrana w tym sezonie.

Jastrząb Knyszyn – Pogranicze Kuźnica Białostocka 1:0

Przełamanie knyszynian po dwóch wiosennych porażkach i trzy punkty zdobyte na własnym obiekcie. Decydującą bramkę strzelił Krystian Czerech.

Grab Janówka – Polonia Raczki 1:3

Pewna wygrana Polonii na wyjeździe. Ścisk w tabeli spowodował, że drużyna z Raczek pomimo aktualnie piątego miejsca – cały czas ma realne szanse na awans. Grab jest dziesiąty.

GKS Stawiski – Sudovia Szudziałowo 5:1

Gospodarze pewnie zmierzają do wygrania ligi, co udowadniają w ostatnim czasie wraz z każdym kolejnym meczem. Tym razem wysoko pokonali Sudovię Szudziałowo.

Pauza: Biebrza Goniądz

Aktualna tabela A Klasy (grupa II):

LP / DrużynaMWRPPkt
1GKS Stawiski15121237
2Pasja Kleosin1693430
3GKS 1984 Rutki1591528
4Jastrząb Knyszyn1682626
5Biebrza Goniądz1473424
5Polonia Raczki1473424
7Wissa II Szczuczyn1572623
8KS II Wasilków1563621
9Włókniarz Białystok1551916
10Pogranicze Kuźnica15501015
10Sudovia Szudziałowo1450915
12Grab Janówka15411013
13Supraślanka Supraśl1522118

Kliknij aby skomentować artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej z działu: A Klasa