W niedzielę zostało rozegranych aż osiem spotkań obu grup A Klasy.

Dla większości drużyn były to pierwsze mecze o ligowe punkty od listopada.

A Klasa – grupa I:

Znicz Suraż – Pogoń Łapy 1:5

Przystępujący w roli faworyta goście – jako lider oraz w roli gospodarza – drużyna zamykająca tabelę. Otwarcie wyniku nastąpiło szybko, bo już w 7 minucie Wiński w polu karnym umieścił futbolówkę w siatce. W 18 minucie Kułakowski podwyższa na 2:0 i z takim wynikiem zespoły zeszli na przerwę. Na początku drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, którzy dzięki niemu zmniejszyli stratę na 1:2. Od 62 minuty Znicz gra w dziesiątkę. W 64 minucie wynik na 1:3 podwyższył ponownie Kułakowski, a rezultat ustalił rezerwowy Jakub Kulwicki strzelając gole w 71 i 74 minucie. – Pojedynek derbowy, który wygraliśmy przyniósł wiele emocji i wiele cennego doświadczenia. Przez większą cześć spotkania kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Chwała dla zespołu za walkę i zaangażowanie, bo mówiłem jeszcze przed spotkaniem, że to będzie ciężki pojedynek – tak po spotkaniu wypowiedział się trener Pogoni, Paweł Kul.

Pogoń Łapy – skład: Kul D., Chodorowski (57′ Łupiński), Rydzewski (70′ Porowski), Komar J., Wiński, Mierzwiński (46′ Ożarowski), Kul Ł. (65′ Zieliński), Michno, Górski (67′ Kulwicki), Kułakowski (70′ Perko)

Żubr Drohiczyn – KS Sokoły 4:2

Szybkie rozpoczęcie strzelaniny, ponieważ już po 10 minutach gospodarze prowadzili 2:0, natomiast trzecia bramka padła w 30 minucie. Drugą połowę Żubr rozpoczął równie dobrze jak pierwszą i podwyższył swoje prowadzenie na 4:0. Pod koniec spotkania KS Sokoły zdołało jeszcze zmniejszyć straty – w 80 i 88 minucie (bramki dla gości zdobyli Damian Bruszewski i Łukasz Konopka), to jednak nie wystarczyło aby z wyjazdu wrócić z chociażby punktem.

Cresovia II Siemiatycze – Turośnianka Turośń Kościelna 2:2

Wynik spotkania otworzyli gospodarze, wykorzystując rzut karny w 43 minucie. W drugiej połowie KS Turośnianka wyszła na prowadzenie, jednak pięć minut przed końcem meczu rezerwom Cresovii udało się doprowadzić do remisu i podziału punktów.

Husar Nurzec – Kolejarz Czeremcha 2:1

Husar po bramkach Nogiecia i Stasiaka pokonuje trzecią drużynę w tabeli, a sam awansuje na czwarte miejsce. Bramka dla gości padła po trafieniu samobójczym.

Iskra Narew – Iskra Wyszki 5:1

Mecz drużyn Iskry, gdzie zwycięsko wyszła ta z Narwi. Gospodarze nie dali szans przyjezdnym strzelając aż pięć goli, tracąc przy tym jedną bramkę. Tak cieszyli się zwycięzcy po meczu:

A Klasa – grupa II:

KS II Wasilków – KOS 1984 Rutki 0:1

– Tak jak się spodziewaliśmy druga drużyna KS Wasilków postawiła nam bardzo trudne warunki. Od pierwszej minuty widać było, że może to być typowy mecz walki do jednej strzelonej bramki. W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje sytuacje, ale na wysokości zadania stawali bramkarze – czytamy na Facebooku gości. Tak się też stało – jedyną i ustalająca wynik spotkania bramkę strzelił Patryk Ciborowski w 64 minucie.

KOS 1984 Rutki – skład: Modzelewski – Kowalewski (Ciborowski 60′), Kotowski (Urbański 92′), Fedorchuk (Urbański 81′), Gosiewski M. – Kurpiewski, Wyszomirski (Dzieniszewski J. 30′) – Gosiewski K. (Trzaska 87′) – Kotowski, Laskowski – Chrostowski (Dzieniszewski S. 78′)

Drużyna z Rutek dzięki tej wygranej przeskoczyła swojego niedzielnego rywala i awansowała na czwartą pozycję.

Biebrza Goniądz – Supraślanka Supraśl 5:0

Walcząca o awans Biebrza Goniądz pewnie pokonała ostatnią w ligowej tabeli Supraślankę Supraśl. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Eryk Chrzanowski (x2), Paweł Dekarz i Piotr Zawadzki (x2).

GKS Stawiski – Pogranicze Kuźnica 2:1

Lider ze Stawisk z kolejnym kompletem punktów. Dla gospodarzy było to 11 zwycięstwo w tym sezonie na 13 rozegranych spotkań. Pogranicze po raz 9 bez punktów.

Przeczytaj także: Sobota: wyniki klasy okręgowej i A Klasy